דברים ששווה להקריב אותם עבור הבריאות

רובנו יודעים ומודעים לכך שאנו מתחילים בתוכנית דיאטה או עושים לעצמנו משטר עם תזונה נכונה, אנו צריכים לוותר על כמה דברים ואפילו להיפטר מהרבה דברים שאנו אוהבים ונהנים לעשות אותם אפילו מדובר גם על "הרגלים רעים", לכן רובנו מהססים ברגע שאנו חושבים על להתחיל לעשות דיאטה או לעשות תוכנית חיטוב, כי עמוק בפנים אנו מרגישים נוח עם החיים כרגע, ואנו לא יכולים להרשות לעצמנו לוותר על תענוגות שהחיים יכולים להציע  בין אם זה לישון מוקדם יותר צריך לוותר על חיי לילה, בין אם זה להתחיל לאכול מזונות יותר בריאים צריך לוותר על מוצרים מתוקים שמכילים בהם סוכר, או לוותר על כל מזון ג'אנק פוד כלשהי, ובין אם זה לעשות הליכה או ספורט בערב, צריך לוותר על צפייה בטלויזיה או גלישה בפייסבוק. לכן נוצר מצב שבו שאנו שלא עושים את מה שאנו צריכים לעשות וברמה שאנו מחויבים לעשות את כל מה שנדרש עבור מטרה שלנו, למרות שאנו רוצים כל כך להשיג את המטרה. אך ברמה מסוימת אנו לא מחויבים אליה מספיק…

כך במילים אחרות רובנו לא מחויבים למטרה או לדיאטה שאנו רוצים לעשות, לכן יש הבדל גדול בין אם אתם רוצים וגם מחויבים למטרה לבין אם אתם רק רוצים ולא מחויבים למטרה. אם הייתם כן מחויבים, הייתם עושים את כל מה שנדרש כדי להשיג את זה. אך אדם שלא מחויב עושה מה שנוח לו ומעגל פינות, לא משיג תוצאות כמו שצריך, עד כאן זה דיי ברור. אז מה אנו צריכים לעשות כדי להתחיל לעשות וליצור תוצאות ושינויים משמעותיים בחיינו? במקום להשלות את עצמנו  כל הזמן ולקוות שנגיע אל מטרה בזמן כלשהי בעתיד, מתוך "תקווה" או "צפייה" שזה יקרה יום אחד… מוכר לכם? אז הפסיקו לעשות את זה היום, אתם מבזבזים את זמן יקר שלכם. בוא נעבור על אתגר הבא שלנו!

ראשית עליכם להקריב דברים – כדי שנשיג את מה שאנו רוצים, אנו צריכים לוותר על כמה דברים

כדי שאנו נתחיל לעשות את מה שאנו צריכים ורוצים לעשות, אנו צריכים להקריב דברים. אל תדאגו  לא מדובר בלהקריב קורבנות כמו שאבות אבותינו עשו, אלא קורבנות פשוטים ומשמעותיים שיפנו לכם זמן ומרחב בחייכם.

זה יכול להיות כל דבר, בין אם אתם רוצים להתחיל לרוץ בערב, ואתם מתלוננים שאין לכם דיי הרבה זמן. מהיום תתחילו לחשוב על להקריב דברים שהם לא משמעותיים, לדוגמא – מה אתם עושים רוב הזמן מדי יום? נגיד שאתם צופים בטלויזיה שעה-שעתיים ביום, גולשים בפייסבוק ובמחשב 3-4 שעות או כל דבר אחר שהוא מיותר, לא משמעותי ואפילו לא תורם כלום לשיפור חייכם, איזה מהם תקריבו על מנת שתצאו לרוץ או לעשות כל פעילות גופנית כלשהי כדי להתקרב למטרה שלכם? אתם יכולים לוותר על צפייה בטלויזיה, או כל דבר אחר ובאמת תוותרו על דברים האלו ולצאת לרוץ. תעשו את זה עכשיו.

אך הקרבת קורבנות לא מסתיים כאן, זה כולל להקריב ולוותר על מזונות מסוימים בתפריט תזונה שלכם. תצטרכו להקריב מאכלים כמו סוכר, לחם לבן, שומן, כל מאכלי ג'נאק פוד ועוד'. אני לא אומר שאסור לכם לאכול את זה בחיים ובכלל, אך תהיו מודעים במה אתם אוכלים ומכניסים לפה שלכם, אם אתה צורכים את מאכלים האלו לא מתוך רצון אלא מתוך הרגל, ולא מתוך בחירה אלא התמכרות אתם בבעיה… מניסיון שלי אפשר לוותר על מזונות האלו, זה כל עניין של מודעות בעניין על התמכרות והרגלים שלנו. מכך ליצור מודעות והרגלים לצרוך מזונות בריאים לנו יותר.

ברגע שתתחילו להיות מודעים ותחליטו שאתם מוותרים על חלק מהמזונות האלו תרגישו הקלה, ואתם גם תהיו יותר מודעים לכל אוכל שאתם מכניסים לפה, ומכאן גם תאכלו אם את "המזונות האסורים" אין בזה שום רע, אך תהיו מודעים יותר לזה, תהיו מודעים מה שזה עושה לגוף שלכם, וגם איך זה ישפיע על הבריאות. לכן הדבר הכי חשוב פה זה להיות מודעים לבחירות ומעשים שלכם מאשר להיות מותנים על ידי הרגלים או התמכרויות שאנו תלויים בהם.

זה דיי פשוט, על מנת לעשות או להשיג משהו בין אם זה מטרה מסוימת או הישג > אנו צריכים להקריב משהו > על מנת שיהיה לנו מרחב וזמן לעשות את מה שאנו צריכים לעשות היום או לעשות את הפעולה שאנו צריכים או רוצים לעשות, מתוך זה צומח לנו מודעות ובחירות חכמות יותר לבצע שינויים ולהביא תוצאות טובות יותר לחיינו.

אך מה הטעם בכל זה, אם אתם שואלים אותי? המוטיבציה שלי ושל כולם דומים:

תארו לעצמכם מצב ואורח חיים שבו אתם חיים הוא זה שמגביר לכם עירנות, מגביר יצירתיות, מפחית מתח, משפר את כושר גופני שלכם, יכולות מוטוריות ודיוק, אפילו משפר חיי המין שלכם, עוזר לכם לקבל החלטות טובות יותר, שומר אותכם במראה צעיר, ואפילו מסייע בשמירה על משקל בריא ומאוזן, מפחית את הסיכון לחלות במחלות שונות, כולל התקפת לב, אפילו משפר לכם מצב הרוח, ומחזק את הזיכרון.

זה המצב והאורח החיים שאני רוצה ליהנות ממנו מדיי יום: לכן המוטיבציה שלי להתאמן ולאכול הוא טהור – לרכוש את הבסיס לבריאות, לאריכות החיים, ליהנות מגוף בריא ויפה, שהוא גם חזק וגמיש לכל מטרה והתפתחות גופנית, להרגיש טוב עם עצמי וליהנות מהגוף שלי מדיי יום.

בניגוד לכל זה:

עכשיו דמיינו לעצמכם מצב ואורח חיים שונה לגמרי בניגוד למה שציינתי: מצב ואורח חיים שלכם שהוא גרוע ורע , אתם סובלים מתופעות לוואי שונות, כולל צינון ושפעת מדיי שנה, אתם סובלים מעייפות, תשישות, אתם סובלים ממחלות שונות, צורכים תרופות, הגוף שלכם לא גמיש, ואתם מרגישים לא בכושר ומתנוונים, אתם סובלים מבעיות בריאותיות שונות, שזה מחליש את הזכרון שלכם, ואפילו אתם נראים תשושים ועיפיים. אז איזה מצב ואורח חיים תבחרו לחיות בו? זה הכול בא מבחירות ופעולות שאתם עושים מדיי יום.

"To enjoy good health, to bring true happiness to one's family, to bring peace to all, one must first discipline and control one's own mind. If a man can control his mind he can find the way to Enlightenment, and all wisdom and virtue will naturally come to him." – Buddha

היי חברים פתחתי עמוד חדש בפייסבוק, עמוד למאמן כושר אישי ויועץ תזונה. אעלה לעמוד תמונות מאימונים, סרטונים, טיפים בתזונה, תרגילים לתרגול ועדכונים שוטפים. מוזמנים לעקוב אחריי, דניס רוזנברג מאמן הכושר שלך.

כתיבת תגובה